Kadeti proti majstrovi bez víťazstva

Uverejnené 9. apríla 2017

Prinášame Vám zhodnotenie kadetského dvojzápasu z pohľadu hlavného trénera Tomáša Keča Sedláčka:
V sobotu odohrali GSIFF kadeti prvý zápas v sezóne 2017 proti Apollu Bratislava. Zápas bol prvou skúškou po najdlhšej zimnej prípravy vôbec (tréningy začali už v okóbri).
Zimná príprava bola zameraná aj na nadhod, čo je kľúčová pozícia. Ako prvý nastúpil na kopec Matej Režnák a na to, že to bol jeho prvý štart v úlohe nadhadzovača vôbec, si počínal veľmi dobre a veľmi dobre mu sekundoval na pozícii kečera Maťo Gieci. Ostatní nadhadzovači odhádzali svoj priemer a na tom ešte popracujeme. Omnoho viac nás sklamali jednoduché chyby v poli, ktoré boli priam školácke a pri ktorých sa mi ani nechcelo veriť, že sa to naozaj udialo. Tieto chyby nás stáli jednoduché outy a teda aj dobehy. Na pálke bude tiež treba popracovať, nakoľko bodov bolo málo a aj to málo bolo pre BB zo strany nadhadzovača (prvá méta zdarma po 4 zlých nadhodoch).
Dovolím si však vyzdvihnúť výkon jednotlivcov: Andrej Majer, až na jednu chybičku v poli, podal veľmi kvalitný výkon, hral agresívne (provokačne) na métach a mal najviac dobehov z tímu. Jožo ,,Tondo“ Balog, chalan, ktorý prišiel z futbalového tímu DNV a pri prvom tréningu vonku dostal odomňa (rozumej Keča) loptu do oka, odohral svoj vôbec prvý baseball zápas a bol pre nás veľmi príjemným prekvapením aj v poli, aj na pálke. Matej Režnák na kopci, ako som spomenul na začiatku. Janči ,,Johnny“ Pavlov – striedal po 3ťom inningu Maťa Gieciho na pozicií kečera a na to, že Johnny kečroval prvý krát a aj to v podstate bez prípravy, si počínal solídne. Prajem si, aby mu kolená nabudúce vydržali dlhšie ako na dva inningy.
Dúfam, že po ďalších dvoch zápasoch v Trnave (22/04) budem môcť hodnotiť kolektívny výkon ako taký s tým, že každý prispeje zo svojho umenia ako v poli, tak na pálke, pretože na to všetci do jedného majú.

Výsledky:
Apollo vs GSIFF 15:11
Apollo vs GSIFF 15:5

#gofflies #gsiff #goodsports #season2017

© 2023 | created by MadCoders.sk