Kadeti úspešne, muži stále nezlomili kliatbu v Szentendre

Uverejnené 22. apríla 2013

Kadeti úspešne, muži stále nezlomili kliatbu v Szentendre

Ubehlo už pätnásť rokov od prvého vzájomného zápasu Fighting Flies : Szentendre Sleepwalkers. Presne toľko rokov sa naše mužstvá stretávajú v európskych pohároch či v Interlige. Žiaľ, ani po sobote sme kliatbu „Sheep Curse“ tamojšieho štadiónu nezlomili a „Námesačníci“ z malebného predmestia Budapešti ašpirujú na titul „najneobľúbenějšieho súpera“ Fighting Flies z Bratislavy.
Sobotný zápas mal podobný scenár ako vzájomné stretnutie z vlaňajšieho ročníku Interligy. Fighting Flies sa pustili do súpera hneď od začiatku a už v štvrtom inningu vyhrávali 8:0. Domáci potom spravili zmenu na kopci a odvtedy sa Slovákom podarilo skórovať len
jediný raz. Naopak súper začal pomaly dobiehať a otáčať skóre. Zápas nakoniec skončil 15:9 pre domáci tím.Tešiť nás može len nádejný interligový debut Dušana Nitschneidera na nahadzovacom kopci a krásny dvojmétový odpal Tomáša Hatalu až do „zóny ticha“ v zadnom poli.

Túto sobotu (27. apríla) čaká na Fighting Flies derby – dvojzápas s tradičným rivalom Slovanom Bratislava na ihrisku v Podunajských Biskupiciach.

 

Kadeti víťazne

Úvodný dvojzápas kadetskej sezóny proti Slovanu Bratislava mal ukázať pripravenosť našich mladých hráčov na sezónu, čize ako poctivo chodievali v zime na tréningy. A začali naozaj výborne: dvomi víťazstvami.

Naša mladá generácia porazila Slovan Bratislava 19:2 a 19:1. Pochváliť treba nadhadzovačov Patrika Gašparíka, ktorý odpálil aj
dva dvojmétové a jeden trojmétový odpal a Denisa Hatvanyho, ktorý udržal súpera v druhom zápase len na jednom bode.
Nezaostala za nimi ale ani Sasky Selická ktorá mala tiež dva dvojmétové odpaly.
Kadeti sa opäť predstavia na ihrisku až v stredu 15.05., keď odohrajú zápas proti bratislavskému Apollu.

© 2023 | created by MadCoders.sk