Aligátoři Znojmo – predstavujeme účastníkov turnaja Posledný Strikeout 2017

Uverejnené 10. augusta 2017

A máme tu prvého z účastníkov spoza rieky Moravy. Tím s ktorým sme sa prvý krát stretli na turnaji v Prahe. Toto stretnutie neprebehlo úplne v priateľskom duchu, ale postupne sme našli spoločnú reč (po niekoľkých pivách to ide vždy ľahšie…že? 🙂 ). Od roku 2013 sme sa okrem turnaja PIBC stretávali aj v Jihomoravskom přebore a v apríli tohto roka sme absolvovali v Kuchařoviciach mužské sústredenie, kde sme mali perfektné zázemie a servis.

Aligátoři Znojmo, tím z južnej Moravy bol založený v roku 1990 a sezóna 1991 bola prvá súťažná v jeho histórií. Po troch sezónach zbierania skúseností dokázali Aligátoři postúpiť do Moravskej baseballovej ligy, druhej najvyššej súťaže v ČR. Tam niekoľko sezón bojovali na špici a niekoľkokrát boli na dohľad extraligy. Postupom času začali bojovať s odlivom hráčov a tak sa v roku 2000 rohodli čiastočne z dôvodu menšieho časového vyťaženia vrátiť späť do Jihomoravského přeboru. Tu pôsobili do roku 2014, kedy sa z dôvodu ďaľšieho odlivu hráčov rozhodli opustiť oficiálne súťaže ČBA.

Vo svojej histórií vychovali Aligátoři niekoľko juniorských reprezentantov a dokonca aj dvoch, ktorí pôsobili v národnom tíme seniorov. V súčasnosti pôsobia na úrovni klubových turnajov a tento rok by hráči radi ukázali svoje umenie, ale hlavne zmysel pre humor a dobrú náladu za každých okolností  aj na turnaji v Bratislave.

#gofflies #poslednystrikeout #aligatoriznojmo

 

© 2023 | created by MadCoders.sk