U15: Apollo Bratislava vs. GSIFF

Uverejnené 10. mája 2017

Prinášame Vám report dvojzápasu kadetskej ligy z pohľadu hlavného trénera Keča Kečáldesa:

Na sviatočný pondelok sme odohrali ďalšie dva zápasy proti Apollu Bratislava. Prvý zápas sme prehrali 14:5 a druhý výhra 10:6

Prvý zápas:

Dosť nám utiekol prvý inning/smena, kedy sme inkasovali hneď 10 bodov. Decká vyzerali pri tomto skóre už mierne frustrovane, ale celý čas sme ich povzbudzovali, aby ďalej makali. A oplatilo sa. Prvá pálka dopadla síce bez bodu, ale následnú výmenu chalani/baby pustili len jeden bod a v dohrávke sme aj vďaka chybám súpera dali 5 bodov. Tu stojí za zmienku odpal Jančiho Pavlova, kedy po jeho hite dobehli Marko Miklovic a Lena Gulabová. Viacerí sme pri niektorých situáciách pomaly ani nedýchali, že ako to dopadne, ale šťastie stálo pri nás. Decká to nakoplo a bolo sa na čo pozerať až do konca zápasu. Potom sme síce ešte inkasovali 3 dobehy, ale od druhej smeny bol zápas veľmi zaujímavý a pozerateľný.

Druhý zápas:

V prvej smene sme inkasovali 5 bodov, ale akcie, ktoré chalani predviedli, boli solídne. Out na domácej méte, a 2x spoluprácu Jakuba Lencza na shortstope (spojka) a prvej méty Marka Miklovica priniesla ďalšie dva outy a išli sme na pálku. Tam to hneď naštartoval Janči Pavlov svojim hitom do zadného ľavého poľa a Janči dobehol až na tretiu métu a následne domácu ,,ukradol“ pri nepozornosti nadhadzovača a kečera. V poli sme zahrali tri rýchle outy a decká pokračovali v chuti ísť za víťazstvom. Skórovala Lena Gulabová, ktorá predviedla viacero kvalitných ,,slidov“. Maťo Režnák, ktorý dostal na pálke tretí strike, si nevšimol, že kečerovi vypadla lopta a po mojom kvalitnom zvresknutí, aby bežal ako život, dobehol aj vďaka chybám a prehodom v poli až domov a tým skórovali aj ďalší dvaja pred Maťom…ešte že ma Maťo ihneď pochopil, prečo kričím. Posledné dva dobehy zaznamenali Janči Pavlov a Andrej Majer.

Celkové zhodnotenie: mrzí ma ,,strata“ prvého inningu v prvom zápase. Chalani/baby si moc neverili, ale po dosiahnutí 5 bodov sa rozbehli. Keby bol výkon podobný tomu v druhom zápase, skóre mohlo byť iné aj v tom prvom.  Veľmi ma teší, že decká v oboch zápasoch vedeli využiť chyby súpera (niektorí dokonca na ne až priam čakali) a ťažili sme z toho body. Tiež sa nám páčilo, ako decká skúšali príhody (kečer vs tretia méta, kečer vs prvá méta, nadhod vs druhá méta, nadhod vs prvá méta – tzv. pickoffy). Chyby sa však tiež vyskytli a súper ich aj využil…hlavne v prvom zápase a na tomto popracujeme.

Akcie, ktoré ešte stáli za pozornosť:

Spolupráca Maťo Gieci na kopci a Janči Pavlov na kečerovi, keď sa im podarilo vyutovať hráča, ktorý kradol domácu métu.

Jakub Lencz a jeho golfový odpal potom, čo lopta padla na métu a Kubo ju odrazenú od méty trafil a prekvapil seba…vlastne všetkých a dobehol aj na métu.

Out na prvej méte po pickoffe Jakub Lencza

© 2023 | created by MadCoders.sk