Muchy víťazom Middle of Season 2K17!

Uverejnené 14. augusta 2017

36 hodín, štyri zápasy a tri víťazstvá rozhodli o tom, že sme si z Bučovíc priviezli pohár za prvé miesto a jedno individuálne ocenenie. Je ľahké písať o príjemných veciach, navyše ak tých úspechov túto sezónu zatiaľ veľa nebolo. Ale poďme od začiatku. Ak ste nesledovali play-by-play, ponúkame krátke zhrnutie:

Hrací systém: každý s každým hodinu a pol, v nedeľu zápas o tretie miesto a finále na 7 inningov bez časového obmedzenia.

Fighting Flies – Skokani Olomouc 5:3 
Náš prvý zápas na turnaji. Súpera sme naposledy porazili práve v Bučoviciach minulý rok, odvtedy sme hrali proti sebe trikrát a vždy sa tešili z víťazstva Skokani. Na víkend nás z Belgicka prišiel pozrieť všetkým dobre známy Takeru Sorita a my sme jeho prítomnosť naplno využili. Začal ako starting pitcher, kečroval mu Yusyuun Tokunaka. Prvý inning skončil bez bodov na obidvoch stranách. V druhom začal súper dvojmétovým odpalom a po dvoch outoch zo vzduchu to vyzeralo opäť na obranu bez inkasovaného bodu.  Ale ponúkli sme súperovi métu zdarma a už boli obsadené dve. Na pálku prišiel Martin Poledna a dvojmétovým odpalom dotlačil dva body. Ďalší pálkar bol out na prvej méte. Na začiatku tretieho inningu sme aj my dostali métu zdarma (Martin Beňa). Potom prišiel fly-out, ale Dávid Achberger svojím jednométovým odpalom posunul bežca na druhú a seba na prvú métu. Títo bežci sa ešte posunuli po chybe kečra o jednu métu. Takeru Sorita na pálke dostal ďaľšiu métu zdarma a tak pri plných métach s jedným outom prišiel na pálku Yusyuun Tokunaka. Odpalom na spojku dotlačil náš prvý bod, ale Takeru Sorita bol out na druhej méte (fielder´s choice). Jozef Toman bol trafený nadhodom a dostal sa na prvú métu. Martin Strapko už ale nedokázal posunúť bežcov a tak sme s 3 LOB a jedným bodom ukončili náš útok. Skokani v tretej smene nedokázali bodovať. Štvrtý inning na pálke sme začali dvomi métami zdarma (Šišolák S., Predajňa). Martin Beňa nedokázal posunúť bežcov a bol strike-out. Denis Hatvany dostal v poradí tretiu métu zdarma a pri jednom oute sme mali plné méty. Na pálku prišiel Dávid Achberger. Po silnom odpale a chybe spojky dotlačil tri body a seba na druhú métu. Skóre zápasu sa otočilo v náš prospech. Takeru Sorita pridal ďaľšiu métu zdarma. Yusyuun Tokunaka svojim odpalom na tretiu métu ponúkol Skokanom možnosť tlačeného autu na tretej méte. Posledný out v inningu bol Takeru Sorita na pick-off na druhej méte.  V obrane sme začali strikeoutom, ale potom prišiel single a krádež druhej méty. Sorita pridal ďalší strikeout, ale do boxu prišiel opäť  Martin Poledna a svojim odpalom dotlačil ďalší bod. Svoj inning na kopci zakončil Sorita tretím strikeoutom. V poslednom inningu sme začali dvomi odpalmi (Toman, Strapko). Pri krádeži tretej méty bol out Jozef Toman, no Strapko sa posunul na druhú. Samuel Šišolák svojím odpalom dotlačil ďalší bod a po krádeži sa posunul na druhú métu. Daniel Predajňa bol strikeout a Šišolák out na tretej méte. Poslednú obranu sme udržali bez bodu, keď jeden out zahral Takeru Sorita a dva Jozef Toman.

Pelikans Bučovice – Fighting Flies 1:5
V druhom zápase sme boli domáci, začínali sme v poli. V zostave sme spravili dve zmeny, kedy sa vymenil nahadzovač s kečrom (Tokunaka – P, Sorita – C) a pridali sme DH: Rebro. Prvý dvaja pálkari boli out (groundout, flyout).  Tomáš Vykoukal odpálil dvojmétový odpal, ale Tokunaka  pridal strikeout a bolo po útoku Pelikánov. Prvým našim pálkarom bol Denis Hatvany a po trafení nadhodom sa dostal na prvú métu. Dávid Achberger odpalom na druhométara a jeho následnej chybe dostal na prvú métu. Denis Hatvany sa posunul na druhú. Tomáš Rebro bol strikeout.  Takeru Sorita odpálil single a Denis Hatvany otvoril skóre. Po chybe zadnopoliara Pelikánov dobehol aj Dávid Achberger. Sorita sa posunul až na tretiu métu. Jozef Toman dostal métu zdarma. Na pálku prišiel Martin Strapko. Pri obsadenej prvej a tretej méte sme zahrali „signál“: Toman ukradol druhú métu a Sorita domácu, čím zvýšil náš náskok. Strapko a po ňom aj Šišolák boli nakoniec strikeout. Druhý inning mal rýchly priebeh, oba tímy zahrali čistú obranu. V treťom sme tiež nedovolili súperovi skórovať.  Achberger na pálke dostal métu zdarma po trafení nadhodom. Rebro ho dvojmétovým odpalom posunul na tretiu a seba na druhú métu. Takeru Sorita bol síce out na prvej méte, ale dotlačil bod (Achberger) a posunul bežca z druhej na tretiu métu. (Rebro). Jozef Toman bol out pri odpale na nadzhadzovača. Martin Strapko odpalom na prvométara a jeho chybe sa dostal na prvú métu, Rebro skóroval. Samuel Šišolák bol strikeout a inning skončil. V štvrtej smene začali Pelikáni dvojmétovým odpalom (Šmehlík). Libor Krejčí bol strikeout, ale po nadhode do zeme sa Šmehlík posunul na tretiu métu. Tomáš Kotrba dostal métu zdarma. Tak ako nám vyšiel signál v prvej smene, súper na nás zahral to isté a skóroval. Kotrba sa posunul na druhú métu, ďalšou krádežou potom na tretiu. Mikulášek ako ďalší pálkar bol out a po ňom aj Čiháček. Posledné dva útoky už boli pre obe strany bez bodu. Tento zápas priniesol aj zranenie nášho treťométara Daniela Predajňu, keď súper pri slideovaní na tretiu métu „zabudol“ zdvihnuté nohy vo vzduchu a spravil mu jazvu cez pol tváre. Našťastie je zranenie len povrchové a nebolo treba utekať na pohotovosť.

Fighting Flies – Hroši Brno 3:4
Po dvoch sobotnajších vítazstvách bolo jasné, že v nedeľu hráme finále s Hrochmi, ale predtým sme odohrali ešte zápas v skupine. Väčšina z nás prežila večer bez ujmy, aj keď súperi (hlavne domáci) sa nám to snažili veľmi sťažiť množstvom ponúkaného alkoholu. Až na jedného (menovať nebudeme) sme v nedeľu v plnej sile a novými  posilami: Ortega, Petríček nastúpili na prvý zápas. Títo spomínaní hráči vytvorili batériu: Ortega – P, Petríček -C. Ako vždy sme sa spoliehali na Arturove „bomby“, ktoré privádzajú súpera často do zúfalstva. Náš prvý útok nepriniesol žiadne body, aj keď sme po BB-čkach mali bežcov na métach. Prvý pálkar Hrochov sa jednométovým odpalom dostal na prvú métu a následne po chybe nášho zadnopoliara až na tretiu. Viktor Odstrčil dostal métu zdarma a s ďalším nadhodom ukradol druhú. Filip Jelínek svojím odpalom dotlačil prvý bod Hrochov a posunul Viktora Odstrčila na tretiu métu. Potom už ale Arturo Ortega nezaváhal a dvomi strikeoutami ukončil inning. V druhej smene sa nám podarilo naplniť méty: Šišolák – H, Toman – BB, Strapko – HP, ale ďalší traja pálkari už boli strikeout. Súper tiež nepridal žiadny bod a začal inninig číslo tri. Náš útok tentokrát nedokázal ani naplniť méty. Hroši začali hneď hitom, krádežou druhej méty a následne ulievkou, ktorá znamenala, že boli obsadené méty jedna a tri. Jelínek dostal métu zdarma a zrazu bolo plno a bez outu. Martin Sobotka poslal odpal na prvú métu a po chybe našej obrany sa bežci poposúvali a Adam Odstrčil skóroval. Ďalší odpal a chyba v našej obrane znamenala opäť bod pre súpera. Aby toho nebolo málo, David Slavík svojím odpalom dotlačil tretí bod v tomto inningu. Lenže po tom prišiel čas pre Artura Ortegu a tromi strikeoutami ukončil útok Hrochov. Tu sa ukázala sila nášho tímu na turnaji. Do inningu sme nastupovali so skóre 0:4, ale to nás nezlomilo. Strapko hit, Rebro dvojmétový hit, Achberger méta zdarma. Tokunaka svojím hitom posunul bežcov a Strapko s Rebrom skórovali.  Petríček odpalom dotlačil tretí bod, žiaľ prílišná motivácia nám priniesla out na domácej méte po pokuse o krádež (Tokunaka). Súper potom pridal ešte dva strikeouty. Na náš útok Hroši nedokázali odpovedať a tak sme v poslednej piatej smene nastupovali na pálku s odhodlaním, že zápas otočíme. Aj sme dokázali naplniť méty a pinch runner Sorita bol kúsok od vyrovnania, keď chcel využiť nepozornosť obrany a nebyť toho, že sa potkol zápas mohol pokračovať. Každopádne čakalo nás finále.

Hroši Brno – Fighting Flies 0:3
Prvý inning, kto ho zmeškal prišiel o veľa. V ňom sa všetko rozhodlo. V zápise sme boli uvedení ako domáci, začínali sme teda v poli. Zápas sa hral bez časového obmedzenia na sedem inningov. Na kopec sa postavil Martin Strapko, kečroval Tomáš Rebro. Prvý pákar súpera bol strikeout. Druhý (Jelínek) sa po chybe prvométara dostal na métu a s ďalším nadhodom ukradol aj druhú. Strapko ale hodil ďalší strikeout a Jelínek bol chytený pri krádeži  tretej méty. Ako prvý od nás išiel na pálku Yusyuun Tokunaka a po chybe prvométara sa dostal na métu. Po nadhode do zeme dosiahol druhú. To už bol na pálke Jozef Toman, ktorý pred rokom práve na tomto ihrisku dal homerun. Nemohol si vybrať lepší zápas ako finále. Pri plnom pálkarskom stave (3ball-y – 2 strike-y) odpálil dvojbodový homerun. Takeru Sorita dostal métu zdarma. Tomáš Rebro bol out zo vzduchu v zadnom poli. Na pálku prišiel Denis Hatvany. Sorita ukradol druhú métu a Denis dostal métu zdarma. Achberger bol tiež out zo vzduchu v zadnom poli. Tomáš Petríček svojím odpalom získal náš ďalší bod, ked skóroval Sorita. Inning ukončil out Daniela Predajňu na prvej méte. Od druhého inningu už neskóroval žiadny tím, ale zápas to bol napínavý a myslíme si, že aj divácky atraktívny. Martin Strapko na kopci podával fantastické výkony. 12 strikeoutov, žiadny hit. Mal za sebou obranu, ktorá ho podržala a tak sme si po dlhšej dobe pripísali turnajové prvenstvo.

Konečné poradie:
1. Fighting Flies Bratislava
2. Hroši Brno C
3. Pelikans Bučovice
4. Skokani Olomouc B

Týmto by sme sa chceli poďakovať tímu Pelikans Bučovice za skvelú organizáciu. Všetkým súperom za skvelé zápasy a atmosféru.

Samozrejme hráčom za predvedný výkon a celkové víťazstvo:
Martin Strapko
Tomáš Rebro
Yuusyun Tokunaka
Michal Šišolák
Jozef Toman
Samuel Šišolák
Takeru Sorita
Denis Hatvany
Roman Maček
Dávid Achberger
Martin Beňa
Daniel Predajňa
Tomáš Petríček
Arturo Ortega

Fotky z turnaja budú v galérií čoskoro.
O dva týždne Toreros Cup. Sledujte náš web a facebook pre viac info.

#gofflies #middleofseason

© 2023 | created by MadCoders.sk