GoodSports/Fighting Flies Bratislava vs Apollo Bratislava

Uverejnené 28. mája 2013

15. Mája odohrali naši kadeti tretí zápas ligy o majstra Slovenska proti Apollu Bratislava. Zápas sľuboval vyrovnaný súboj čomu nasvedčovali výsledky z minulých rokov avšak doteraz bez vítazstva nášich kadetov.

Zápas začal pre nás veľmi dobre. Hneď na začiatok sme mali bežcov (Jakub Kyseľ a Denis Hatvany) na 2. a 3. méte a po nástupe Patrika Gašparíka na pálku, ktorý dal silný hit smerom na shortstop, lopta prešla až do zadného poľa, znamenali títo bežci naše prvé dva body. Patrik Gašparík bol ako dotlačený 3. bod. Na druhej strane, našu obranu asi najviac zamestnal Majo Gotschall, ktory mal dvakrát po sebe nádherný hit do zadného pola a dotlačil viacero bežcov.

Naši odohrali veľmi dobrý zapas, i keď v poli by sa našli nejaké mínusy, na ktorých ešte musia hráči popracovať.  Za vyzdvihnutie stojí výkon Denisa Hatvanyho na kopci, ktorý odviedol skvelú robotu, Patrika a Gašparíka na tretej méte (ako aj na pálke – jeden dvojmétový a jeden trojmétový hit), a Jakuba Kyseľa na centri. Ešte spomeniem debut Patrika Ondrašinu na prvej méte, ktorému síce prešla hneď prvá lopta, ale ďalsiu už nepustil a dal out po pickoffe Paťa Gašparíka v piatom inningu, ktorý vystriedal na kopci Denisa Hatvanyho.

Nakoniec by som rád vyzdvihol celý team na pálke. Viacerým (alebo skor väčšine) sa podarilo dať minimálne jeden odpal (boli aj viaceré pokusy o ulievku) a celkové skóre 14:7 pre GSFF tomu aj tak hovorí. Popravde, skóre mohlo byt aj o dosť vyššie, nebyť chýb na métach v čase nášho pobytu na pálke na ktorých budeme musiet potrénovať.

© 2023 | created by MadCoders.sk