GSIFF U15 – vicemajster Slovenska

Uverejnené 13. októbra 2017

Kadetská sezóna skončila rovnako ako mužská minulú nedeľu. Za tri roky fungovania spoločného projektu GoodSports International Slovensko a Fighting Flies Bratislava priniesla práve táto najväčší úspech: druhé miesto v kategórií U15 na Slovensku.

Dnes Vám prinášame zhodnotenie celých troch rokov z pohľadu hlavného trénera Tomáša Keča Sedláčka. Kedže článok vznikol tesne po prehratom finálovom zápase, nájdete v ňom emócie, ale to k tomu patrí a my Vám ho ponúkame bez úpravy, tak ako bol zverejnený na facebooku:

Nemám rád druhé miesto a radšej beriem tretie miesto, ale táto medaila je výnimka.

Druhé miesto, ktoré sa rodilo za posledné tri roky veľmi tažko. Káder, ktorý sa formoval a odohral dnes finalový zápas v počte 10 detí, bol za posledné tri roky obmenený možno aj 25 krát a z toho len túto sezónu to bolo cca 10 krát. Od 1/4 sezóny sme sa ustálili na počte 10 detí.

Odohrať proti Trnave Angels vyrovnané zápasy (jeden sa predlžoval o dva inningy) a včera vyhrať rozhodujúci zápas o postup do finále bol nádherný pocit.

Proti Apollu Bratislava sme odohrali túto sezónu takmer všetky zápasy viac menej vyrovnané a raz sme sa tešili aj z výhry. Včerajší zápas, ktorý sme prehrali 3:5 bol jeden z najkvalitnejších, aké som v rámci kadetov videl a ktoré som odkoučoval.

Dnešný (nedeľa 08.10. pozn. red.) finálový zápas nám nejak došli ostré náboje na pállke,
ktoré nás včera tak zdobili na zápase proti Trnave. Apollo po ozaj kvalitnom výkone, po viacerých fakt nádherných odpaloch, zaslúžene vyhralo 8:4.

Našu poslednú sezónu hodnotím ako najkvalitnejšiu za posledné tri roky. Decká spravili po individuálnej aj tímovej stránke obrovské pokroky, čo niektorých doviedlo až do reprezentácie.A je to hlavne vďaka tomu, že sme mali obrovskú podporu zo strany GoodSports International Slovensko a baseballovému klubu Fighting Flies, vďaka ktorým som mohol deckám vybaviť vynikajúce podmienky na trénovanie: umožnená zimná príprava v telocvični Pavla Horova, materiálne zabezpečenie (pálky, rukavice a ostatné veci), individuálne nahadzovacie tréningy počas tréningov Fighting Flies a sústredenie v Čremošnom.

Veľké ďakujem patrí všetkým mojim asistentom za posledných dva a pol roka, tj: Galo, Viktor Beňa, Cico, Kubo Hurbanič a Turek

Obrovské ďakujem patrí individuálne Romanovi Mózsimu za kondičné tréningy v rámci zimnej prípravy, Andreasovi Kellerovi za čas venovaný individuálne prvométarom a pomoc v rámci rozhodovania zápasov, Mattovi, Tylerovi a Toku-ovi za ich pomoc na tréningoch, Paťovi Beňovi, ktorý nám odpískal väčšinu zápasov a pizza Grande za sponsoring pizze.

Veľmi veľké ďakujem patrí taktiež aj rodičom za podporu detí na zápasoch (hlavne play-off) a za pomoc, ochotu a hlavne spoluprácu počas zimnej prípravy a aj počas celej sezóny.

A asi úplne najväčsie ďakujem napíšem sebe, že som sa na to dal a že som na to mal nervy a hlavne trpezlivosť.

Pre mňa nastal čas na zaslúžený oddych od trénovania.

Ďaľšiu sezónu mám v plane aktívne hrávať a viacero kadetov by som veľmi rád videl po svojom boku ako spoluhráčov v time Fighting Flies. Decká majú možnosť pokračovať aj v GoodSports lige do 15. rokov.

Pozn. red.: my sa chceme touto cestou tiež poďakovať hráčom, rodičom, asistentom, ale hlavne Kečovi za jeho trpezlivosť a úpech, ktorý dosiahol túto sezónu. Prajeme mu veľa ďalších úspechov…

#gsiff #gofflies #goodsports #slovakiabaseball

© 2023 | created by MadCoders.sk