Multifunkčné ihrisko otvorennné!

Uverejnené 4. januára 2013

Chcete si zahrať futbal či basketbal?

Po skúšobnej prevádzke na sklonku minulého roku sa túto sobotu (4. mája) otvorilo pre verejnosť multifunkčné ihrisko na ZŠ Bukovčana v Devínskej Novej Vsi.

Ihrisko je súčasťou obnovy zastaralého areálu základnej školy v našej miestnej časti. Záujemcovia si môžu na športovisko s umelým povrchom tretej generácie určené primárne na minifutbal, basketbal, volejbal či bedminton prenajať na potrebný čas na špeciálnej stránke http://www.bukovcana.sk/ihrisko/.

Ihrisko s plochou 24×13 m má mantinely a siete až do výšky 4 metrov, vďaka čomu umožňuje dokonalé športové vyžitie. Povrch bol zvolený tak, aby čo najmenej zaťažoval kĺby športovcov. Prostriedky za prenájom ihriska budú použité na obnovu školského areálu.

Multifunkčné športovisko je prvou lastovičkou revitalizovaného školského dvora. Areál by mal po svojom dokončení slúžiť i rekreačným bežcom, streetballistom a baseballistom všetkých vekových kategórií. V príprave je i relaxačná zóna. Celý projekt je spoločným dielom ZŠ Bukovčana a Fighting Flies Bratislava. Revitalizácia je financovaná z grantu hlavného mesta, zo zdrojov spomínaných občianskych združení a zo súkromných zdrojov. Otvorenie ďalšej časti areálu je plánované v lete 2012.

© 2023 | created by MadCoders.sk