Pelikans Bučovice – predstavujeme účastníkov turnaja Posledný Strikeout 2017

Uverejnené 21. augusta 2017

Pelikans Bučovice oslavujú tento rok 35. výročie založenia tímu. Klub existuje od roku 1982, kedy začinal v softballových súťažiach. Od roku 1990 hrá baseball. Po skromných začiatkoch a mnohoročnej účasti iba v krajských súťažiach sa podarilo Pelikánom v roku 1999 prvý krát preniknúť do Moravskej baseballovej ligy a následne do Českomoravskej ligy. V lige hrali Pelikáni úspešne až do roku 2008, kedy sa A tím rozpadol. Klub nadaľej pokračoval so svojimi mladými odchovancami a niekoľkými skúsenými hráčmi v krajských súťažiach. Výkonnosť mladíkov sa zvyšovala a v roku 2016 sa im podarilo znovu postúpiť do prvej ligy.

Vo farbách Pelikánov pravidelne nastupujú aj mládežnické tímy, ktoré sa zúčastňujú krajských súťaží a celoštátnych turnajov. K najväčším úspechom patra výkony mladších žiakov – druhé miesto v Juhomoravskom prebore v roku 2003 a 2006, 5. miesto na Majstrovstvách Českej republiky v roku 2004 a zisk prvenstva v Juhomoravskej oblasti v roku 2006.

Za najväčšie úspechy bučovického mládežnického baseballu možno považovať účinkovanie na najväčšom európskom halovom turnaji – brnenskom Zetku. Turnaj hrávalo pravidelne 24 tímov. V konkurencii najlepších z republiky a ďaľších zo Slovenska, Rakúska, Slovinska a Poľska boli malí Pelikáni vidieť. Vrchol dosiahli v roku 2006, kedy po niekoľkých umiestneniach v prvej desiatke vybojovali skvelé tretie miesto.

V dobách najväčšieho rozmachu klubu hralo za Pelikánov 85 baseballistov. V tej dobe bolo súčasťou oddielu aj ženské družstvo, ktoré hralo krajskú softballovú súťaž.

Pelikáni sa zúčastňujú turnaja Posledný Strikeout od nultého ročníka, kedy to ešte boli len priateľské zápasy na ukončenie sezóny.

#gofflies #poslednystrikeout #pelikansbucovice

© 2023 | created by MadCoders.sk