Posledný strikeout – zhodnotenie

Uverejnené 27. októbra 2015

V nedeľu 27. septembra 2015 sa na baseballovom ihrisku na základnej škole Ivana Bukovčana uskutočnil nultý ročník medzinárodného baseballového turnaja za účasti štyroch družstiev: Pelikans Bučovice (CZE), ŠK baseball Skalica,  Brickfield Bratislava a domáceho tímu Fighting Flies Bratislava (všetci SVK).

V prvom zápase sa stretli tímy ŠK baseball Skalica a domáci Fighting Flies Bratislava. Po jednoznačnom priebehu celého zápasu prišiel dramatický záver. V poslednej zmene (inningu) hráči Skalice vyrovnali skóre na 6:6 a domácim sa podarilo zvíťaziť až v poslednom nástupe na pálku. Konečný  výsledok  znel 7:6 v prospech Fighting Flies a postup víťazov do finále. V druhom zápase sa predstavili hostia z Moravy: Pelikans Bučovice proti ďaľšiemu bratislavskému celku Brickfield Bratislava. Zápas bol vyrovnaný do poslednej chvíle. Na nadhod sa za Bratislavčanov postavil jeden z najlepších nadhadzovačov Slovenska: Marek Bošanský, ale hostia sa nezľakli a bojovali až do konca. Zápas skončil víťazstvom 3:2 pre Brickfield.

Zápas o tretie miesto medzi Šk baseball Skalica a Pelikans Bučovice sa zo začiatku vyvýjal lepšie pre družstvo Skalice, no hostia z Bučovíc  s mladým mužstvom ukázali svoju silu a dokázali niekoľkými dobrými odpalmi do zadného pola zápas otočiť. Vedenie už nepustili a po výhre 3:2 získali tretie miesto.

Nemenej napínavé bolo aj finále, v ktorom sa stretli bratislavské celky. Za Brickfield pokračoval vo svojich skvelých výkonoch Marek Bošanský a za domácich nastúpil Tomáš Hatala. Zo začiatku to bol súboj nadhadzovačov, ale postupne sa pálkarom na oboch stranách podarilo odpálit niekoľko hitov. Skóre sa  menilo každú zmenu. Na konci sa hosťom podarilo udržať vedenie a zviťazii o bod 4:3.

Týmto zápasom sa s aktívnou dvadsať ročnou hráčskou kariérou rozlúčil Martin Kováč, ktorý bol po celý čas veľkou oporou Fighting Flies. Týmto by sme sa mu chceli poďakovať za všetko, čo pre náš klub spravil a prajeme mu veľa úspechov v ďalšom živote. Veríme, že jeho i ďalších ostrieľaných matadorov už čoskoro nahradí mládež z devínskonovoveskej liahne. Krátku reportáž nájdete aj na http://www.dtv.eu.sk/sk/Archiv/2009/Magazin-DTV-30-9-2015.alej od 20. minúty.

Konečné výsledky a poradie:
Šk baseball Skalica – Fighting Flies Bratislava 6:7
Pelikans Bučovice – Brickfield Bratislava 2:3

O tretie miesto: Pelikans Bučovice – Šk baseball Skalica 3:2
Finále: Brickfield Bratislava – Fighting Flies Bratislava 4:3

Ďakujeme všetkým fanúšikom že nás prišli podporiť. Tímu Skalice a Bučovíc za to, že merali cestu. Ďakujeme mestskej časti Bratislava – Devínska Nová Ves, Základnej škole Ivana Bukovčana a magistrátu hl. mesta Bratislava  za to, že s ich podporou sme mohli vybudovať športový areál a zorganizovať tento turnaj ktorý, veríme, že bude mať ďalšie pokračovania. Za fotografie ďakujeme Flick Farm http://www.flickfarm.sk/

Onedlho Vám prinesieme zhodnotenie minuloročnej sezóny z pohľadu trénera mužov Michala Šišoláka a trénera kadetov Martina Gálika.

 

© 2023 | created by MadCoders.sk