Skokani Olomouc – predstavujeme účastníkov turnaja Posledný Strikeout 2017

Uverejnené 18. augusta 2017

Rezerva extraligového klubu Skokani Olomouc bola založená v roku 2005, kedy relatívne početná skupina juniorských hráčov dosiahla dospelosti, ale v A-tíme bol v tej dobe dostatok hráčov. Aby títo mladí hráči nemuseli s baseballom skončiť, bol založený B-tím, ktorý doplnilo niekolko olomouckých legiend. Napr: Jiří Sedláček, Roman Drápal či Pavel Šarník.

Hneď v prvom roku fungovania vyhrali Skokani B baráž o Českomoravskú ligu. Táto licencia však bola po dohodne prenechaná tímu Patriots Liberec a Skokani B si na ďalší úspech museli počkať až do roku 2007, kedy postúpili do ČML druhý krát a v nasledujúcej sezóne v nej aj oficiálne nastúpili.

V rokoch 2011-2013 Skokani B vďaka malej členskej základni v podstate neexistovali. Opätovné obnovenie tímu nastalo až v sezóne 2013, kedy sa tím zúčastnil Severomoravského oblastného preboru v ktorom však odohrali iba jeden zápas. Od roku 2014 hrajú Skokani B Jihomoravský prebor a účastní sa turnajov Middle of Season v Bučoviciach a Posledný strikeout v Bratislave. V roku 2017 odohral tím aj Český baseballový pohár.

#gofflies #poslednystrikeout #skokaniolomouc

© 2023 | created by MadCoders.sk