Sústredenie 2018 – Topolčany

Uverejnené 10. apríla 2018

Minuloročný nápad so sústredením sa celkom osvedčil a tak sme sa rozhodli si to zopakovať. Dúfajúc v lepšie počasie a vyššie teploty sme vyrazili v počte kusov 15. 🙂 Cieľom bolo začleniť mladých hráčov do kolektívu, poriadne si zatrénovať vonku pred novou sezónou, nájsť silné a slabé stránky tímu.

Tentokrát sme si vybrali Topolčany, ktoré dôverne poznáme a vďaka Arturovi máme vždy kvalitné zázemie. Opäť sme mali v pláne tri trénigové jednotky a dva prípravné zápasy.

V piatok po príchode sme začali s krátkym behom a rozvičkou. Prešli sme si základy baseruningu, infielderské a outfielderské drilly  a ukončili ľahkým kilometrovým výklusom.

V sobotu boli na programe dve tréningové jednotky. Na začiatku prvej sme absolvovali kondičné a koordinačné cvičenia. Následne sa hráči rozdelili podľa postov: nadhadzovači, catcheri, infielderi, outfielderi a trénovali situácie. Poobede sme pokračovali v trénovaní obranných signálov, ulievkovej obrane, príhodoch zo zadného pola a obrannými situáciami. Sobotu sme zakončili pálkarskym tréningom.

V nedeľu boli na programe dva prípravné zápasy, kde sme chceli vyskúšať všetkých našich nadzhadzovačov, catcherov a niekoľkých hráčov na rôznych pozíciach. Prvý zápas proti BK Tornádo Martin sme vyhrali 10:0, mali sme niekoľko dobrých obranných zákrokov, ale súper na pálke nás veľmi nepotrápil.

Druhý zápas proti Brickfield Bratislava už mal úplne iný priebeh. Pri rýchlejšom nadhode sa naši pálkari takmer vôbec nepresadili a konečný výsledok 0:7 hovorí jasne.

Sústredenie splnilo svoj účel, vieme kde sú naše slabiny, na čom treba popracovať, aby sme už túto nedeľu vybehli proti Technike Reds opäť o niečo lepší. (dúfame).

GO FFLIES!

#gofflies #season2018 #springtraining #slovakiabaseball #topolcany

© 2023 | created by MadCoders.sk