Toreros Cup 2017 – turnaj bez víťaza

Uverejnené 28. augusta 2017

História baseballu na Slovensku si asi nepamätá turnaj, ktorý by nemal víťaza.

Siedmy ročník medzinárodného turnaja Toreros Cup odštartoval už v piatok zápasmi v skupine B.
Skupinu prekvapivo vyhrali domáci Toreros. Po víťazstvách nad Stinky Sox a v dramatickom zápase proti Seals Košice obsadili prvé miesto v skupine a zabezpečili si tak miesto v semifinále. O druhom postupujúcom rozhodol zápas medzi Seals Košice a Stinky Sox.

Skupina B – výsledky:
Stinky Sox – Toreros Topoľčany 8:14
Seals Košice – Stinky Sox 11:9
Toreros Topoľčany – Seals Košice 23:21

Zápasy v našej skupine boli na programe v sobotu. Vedeli sme, že zápas s Piratas del Caribe nebude ľahký, ale rozhodli sme sa šetriť nahadzovačov na druhý zápas v skupine a semifinále.
Podľa toho vyzeral aj priebeh, po niekoľkých chybách v obrane, skvelej pálke súpera a našom veľmi slabom útoku sme zápas prehrali. Proti BK Martin sme už nenechali nič na náhodu a na kopec sa postavil Yusyuun Tokunaka. Stále relatívne neskúsený tím z Martina sme jednoznačne porazili, keď Tokunaka hodil iba 64 nadhodov a umožnil súperovi len jeden hit. Tretí zápas v skupine bol jednoznačnou záležitosťou Piratas del Caribe, ale treba povedať, že Martin na rozdiel od nás dokázal dvakrát skórovať. Prvé miesto v skupine tak suverénne obsadili Piratas del Caribe, druhé miesto Fighting Flies a tretí skončili BK Martin.

Skupina A – výsledky:
Fighting Flies – Piratas del Caribe 0:9
Piratas del Caribe – BK Martin 2:12
BK Martin – Fighting Flies 0:12

Na semifinále proti Toreros Topoľčany sme nastúpili hneď po skončení zápasu s BK Martin a tak na kopci pokračoval ideálne rozhádzaný Tokunaka. Opäť súpera k ničomu nepustil, až na pár hitov, ale Toreros nedokázali skórovať. Sobotná misia bola splnená a čakali sme na finálového súpera. Seals Košice nastúpili proti výborne hrajúcim Piratas del Caribe, ktorí opäť nezaváhali a neumožnili košičanom skórovať ani bod. Bolo teda jasné, že nás vo finále čakajú Piratas.

Semifinále – výsledky:
Fighting Flies – Toreros Topoľčany 9:0
Piratas del Caribe – Seals Košice 10:0

V nedeľu boli na programe zápasy o umiestnenie: BK Martin proti Stinky Sox  o piate miesto. Zápas vyrovnaný do posledného inningu so štastnejším koncom pre BK Martin a ich prvým historickým víťazstvom! V zápase o tretie miesto sa stretli Toreros Topoľčany a Seals Košice. Skóre sa menilo každý inning a zápas skončil tesným výsledkom.

Finále sa začalo so 45 minútovým meškaním a  vyzeralo to opäť na rýchly proces v podaní Piratas. Zápas sa hral na 7 inningov bez časového obmedzenia. Na kopec sme postavili Strapka, ktorý hádzal výborne, ale chybami v obrane sme súperovi umožnili v prvom inningu trikrát skórovať. Rozdiel sme dotiahli v tretej smene, no prišiel „big“ inning Piratas a po ďaľších obranných chybách nám odskočili o šesť bodov. Nevedeli sme nájsť recept na súperovho nahadzovača a tak vo štvrtom inningu pridali Piratas ešte tri body. Vyzeralo to s nami zle, boli sme jeden bod od ukončenia zápasu o rozdiel a keď sa pri chytaní vysokého odpalu zrazili Maček s Achbergerom dlho nebolo jasné, či budú vôbec schopní hrať. Nakoniec sme vystriedali iba jedného z nich a zápas mohol pokračovať. Na kopec prišiel Tokunaka, urobili sme pár zmien v obrane a zápas sa pomaly začal otáčať. Piaty inning bol náš „big inning“ – po dvoch chybách súpera v obrane a našich výborných odpaloch sme dotlačili päť bodov. V šiestom inningu sme spravili ďalšie štyri a zápas začínal odznova. Boli sme jeden odpal od skórovania ďaľšieho bodu. Piratas v šiestom inningu neskórovali, ale to ani my v siedmom a tak mali možnosť zápas rozhodnúť Piráti. Vtedy sa o slovo prihlásilo počasie, zdvihol sa vietor, ale ešte sa pokračovalo a boli dva outy, bežec na tretej méte. S prvým bleskom a kvapkami dažďa bol zápas prerušený. Následná prietrž už neumožnila zápas dokončiť a tak si putovný pohár domov neodniesol nikto… Nás teší, že sme sa dokázali z veľmi nepriaznivého stavu vrátiť do zápasu, kto vie ako by to celé dopadlo.

Zápasy o umiestnenie:
o 5. miesto: Stinky Sox – BK Martin 8:10
o 3. miesto: Toreros Topoľčany – Seals Košice 9:8
o 1. miesto: Fighting Flies – Piratas del Caribe 12:12

Celkové poradie:
1-2
Piratas del Caribe
Fighting Flies Bratislava
3. Toreros Topoľčany
4. Seals Košice
5. BK Martin
6. Stinky Sox

Chceme sa poďakovať klubu Toreros Topoľčany za pozvanie a organizáciu. Našim hráčom za výkony, hlavne v poslednom zápase a v zdravotnom stave, v akom ho niektorí odohrali je obdivuhodné. Predsa len, už nie sme najmladší. 🙂 Usilovne zháňame fotky z turnaja a keď sa k nim dostaneme, budeme zdieľať.

Najbližší program budeme vedieť koncom týždňa, no jedno vieme isto: Posledný Strikeout je tu o 18 dní.

#gofflies #toreroscup

 

© 2023 | created by MadCoders.sk