Trip Report: sústredenie muži (Znojmo – Kuchařovice)

Uverejnené 10. apríla 2017

Aj keď únava z predĺženého víkendu ešte trvá, prinášame Vám krátky trip report z nášho „výletu“ do Znojma.
Podľa hesla: „ja som hitter, ja nemusím behať…“:

Nápad ísť na sústredenie vznikol začiatkom roka v hlave niektorého hráča. Väčšina súhlasila, našli sme termín, vymyslel(i) som(me) lokalitu, ubytovanie, jedálny lístok a už nám nič nebránilo  v tom, aby sme v piatok 07.04. v näjvačšom daždi a  zime za posledné štyri týždne vyrazili smer Kuchařovice v počte: 12ks hráčov, 3ks partneriek a 4ks detí.

Cesta neprebehla úplne podľa predstáv a niekomu sa podarilo prísť od Brna, niekomu z Rakúska, niekomu od Znojma… 🙂
Nakoniec sme sa šťastne stretli na spoločnom obede a po ubytovaní sme v piatok pri teplote 6° Celzia, rýchlosti vetra asi 20km/h a miernom daždi absolvovali prvý tréning. Ten bol rozdelený na tri časti: kondičný tréning s pomôckami (rebrík, prekážky, padáky), IF a OF drills a na konci teamová obrana. Pálkarský tréning sme presunuli na ďaľší deň, lebo na konci začalo pršať. Po spoločnej večeri  sa niektoré izby premenili na herne a do skorých ranných hodín bolo počuť do ďaleka radostné výkriky pri kartách a kockách. 🙂

V sobotu sa na raňajky ťahali niektorí hráči už menej svižne, ale aspoň prestalo pršať, fúkalo menej a kde-tu dokonca vykuklo aj slnko. Doobedný tréning sme opäť začali kondičnými cvikmi, nasledovalo rozdelenie na IF a OF (každý mal svoje drilly) a záver sme venovali pálkarskemu tréningu. Po obede za čoraz väčších protestov sme začali najprv nahadzovacím blokom, následne baseruningom, ulievkovou obranou a  tréningy sme zakončili dlhším showtime-om. Aby ste si nemysleli, že nemáme žiadnu kultúru, večer sme absolvovali ochutnávku vín.

Nedeľa už bola bez tréningu, mali sme dohodnutý priateľský zápas s domácimi, ktorí sa pozbierali vo veľmi slušnom počte. Zápas bol od začiatku veľmi napínavý, niektoré výkony starších hráčov nad hranice ich možností sú neopísateľné. 🙂  Po vyše dvoch hodinách a štyroch inningoch sme ho v záujme zachovania zdravia všetkých zúčastnených ukončili pri skóre 15:13 v náš prospech a sústredenie sme oficiálne ukončili.

Vznikli aj nejaké nové prezývky, ale nie všetci sú s nimi stotožnení 🙂

Týmto by sme sa chceli poďakovať: Matejovi Šišolákovi za prípravu tréningového plánu, Aligátorom Znojmo za poskytnutie ihriska a zázemia no najmä Danovi Hubatkovi (bubákovi) za perfektný servis počas celého víkendu.

Fotky nájdete v galérií

#gofflies #season2017

 

© 2023 | created by MadCoders.sk