U15 GSIFF vs. Angels Trnava

Uverejnené 29. mája 2017

Milí naši fanúšikovia,

prinášame Vám zhodnotenie zápasov U15 medzi GSIFF a Angels Trnava z pohľadu hlavného trénera Tomáša Keča Sedláčka:

Dnes sme odohrali dva veľmi kvalitné zápasy proti Trnave.

Prvý zápas sme prehrali 6:3. K tomuto zápasu ma nenapadá žiaden dodatok, tak prejdem k druhému, ktorý bol omnoho zaujímavejší.

V tomto zápase nastúpil na nadhode Jakub Lencz, ktorý predviedol tzv. ,,ultimate výkon“. Kubo hádzal od cca ¾ prvého zápasu a odhádzal aj celý druhý zápas a to sa hralo takmer tri hodiny (začali sme o 11:05 a skončili o 13:50 cca) a po celý čas si držal formu. Viackrát mu vyšiel aj tzv. pickoff (je to ma mojom profile fb v živom vysielaní 🙂 ). Tu vyzdvihujem aj celé pole, pretože pole hralo zodpovedne aj za Kuba a keď bol odpal, bežec sa dostal max na tretiu métu za stavu už dvoch outov (veľmi dobre fungovala chémia medzi Markom Miklovicom na shortstope, Maťom Režnákom na druhej méte a Jančim Pavlovom na prvej méte. Okrem dvoch odpalov, všetko, čo išlo na shortstop a druhú métu, skončilo outom). Ku koncu ,,normálneho“ času bol stav zápasu 3:3 a išlo predĺženie. Prvý a aj druhý inning predĺženia boli bez bodu pre obe strany. Potom vznikla situácia, kedy všetci ani nedýchali. Plné méty, dva outy, dva striky, 2 balls. Akákoľvek malá chybička a prehráme. Kubo hodil strike…Maťovi Giecimu vypadla lopta, ale stihol ju chytiť a hneď tečoval hráča, čiže tretí out a smer pálka…ste mali vidieť reakciu všetkých hráčov, ako si vydýchli :D…a my tréneri…tlak 300…tieto situácie stoja za to 😀 Taktiež situácia, keď boli bežec na tri a na dva a Kubo zle hodil loptu. Maťo Gieci ju našťastie veľmi dobre zakľakol (dve podobné situácie) a zabránil tak možno aj víťazným bodom pre TT. Potom sme podľa pravidiel v predĺžení nasadili do hry bežcov. Nám sa podarilo dať tri dobehy, tu musím spomenúť odpal Marka Miklovica, ktorý trafil krásny ,,linedrive“ (odpal do zadného pola popri čiare – tieto odpaly sú nepríjemné pre hráčov v poli) až do zadného ľavého poľa. Trnave sa potom nakoniec podarilo dať štyri dobehy po viacerých chybách v našej obrane v poslednej dohrávke.

Ďalšie zápasy nás čakajú pravdepodobne až po prázdninách, tesne pred Playoff. Čo je aj celkom dobré, keďže bude fajn sa pred playoff trochu rozohrať. O bližšom termíne budem samozrejme informovať.

#gofflies #gsiff #goodsports #season2017

© 2023 | created by MadCoders.sk